Jaką dobrą mysz i klawiaturę dla gracza do 100 zł polecacie

Użytkowanie komputera wiąże się z naprawdę wieloma czynnościami, jakie możemy wykonywać za pomocą tej maszyny. Możemy pracować, to znaczy pisać teksty, wysyłać maile i odpowiadać na nie, tworzyć pliki graficzne, filmy video, czy nawet muzykę, albo pisać program komputerowy – jeżeli jesteśmy programistą. Istnieje cały szereg rzeczy, które możemy czynić również i dla naszej przyjemności, jak na przykład korzystanie z tak bardzo popularnych ostatnio mediów socjalnych (czyli chociażby Facebooka, Twittera, albo Instagramu), słuchanie muzyki, oglądanie filmów i transmisji online, rozmowa ze znajomymi na różnego rodzaju komunikatorach oraz oczywiście granie w gry przeznaczone na komputery osobiste.

Aby jednakże w pełni cieszyć się pozycjami z rynku gier video, należy posiadać do nich odpowiedni sprzęt. Nie chodzi tutaj jedynie o to, aby zakupić właściwie „mocny” komputer, potrafiący „udźwignąć” wybraną przez nas grę, ale również o to, by bez problemów i bez frustracji móc w nią po prostu zagrać. Takim sprzętem jest z pewnością myszka i klawiatura, które muszą być na tyle wygodne i szybkie w działaniu – oraz w przypadku myszki komputerowej posiadać właściwą ilość przycisków – abyśmy mogli korzystać ze wszystkich opcji, jakie gra nam oferuje. Dziwnie byłoby na przykład „przechodzić” grę, nie mogąc skakać, czy na przykład biegać, co więcej, brak takiej możliwości mógłby naszą rozgrywkę nam całkowicie uniemożliwić.

Dlatego właśnie tak ważnym wyborem jest zakup właściwych urządzeń. Jeżeli nie chcemy zbytnio obciążać naszego portfela, powinniśmy rozeznać się w ofertach sklepów internetowych, gdzie często możemy natknąć się na różnorakiego rodzaju promocje. Firmy takie, jak A4Tech, Natec, Tracer, Trust, czy na przykład Logitech często oferują czy to pojedyncze myszki lub klawiatury, czy nawet zestawy zawierające oba te produkty, odpowiednio wyprofilowane do naszej ręki i do naszych potrzeb. Nie chodzi tutaj oczywiście o sam kolor, czy chociażby barwę produktu, a na przykład o układ klawiszy – jeżeli mówimy o klawiaturze – albo o rozmieszczenie przycisków w przypadku myszki komputerowej.

Do tego myszki przeznaczone dla graczy są zazwyczaj nieco większe od normalnych, gdyż gwarantują one wygodne ich używanie, przez co nie musimy się martwić, że nasza dłoń okaże się zbyt duża i w efekcie zaczniemy cierpieć na przykurcz palców po zbyt długiej sesji growej.

Zarówno klawiatury, jak i myszki mogą być przewodowe, jak i bezprzewodowe, w tym drugim przypadku komunikują się one z interfejsem komputera za pomocą specjalnej przystawki umieszczanej w porcie USB naszej maszyny. To drugie rozwiązanie jest o tyle wygodniejsze, że nie musimy martwić się o długość kabla od myszki – a raczej o jego „krótkość” – i przejmować się, czy wystarczy nam go do zajęcia właściwej pozycji ciała przy naszym komputerze. Odpowiednia postawa jest również ważna, gdyż nasz kręgosłup może nieźle ucierpieć, jeżeli będziemy przesiadywać zbyt dużą ilość czasu w jednej i w tej samej pozycji.

O czym należy pamiętać, zanim dokonamy zakupu naszego urządzenia? Z pewnością o wielkości naszej dłoni, o tym, czy pasuje nam uskok klawiatury – to znaczy czy wolimy klawisze bardziej ciche i bardziej płaskie, czy raczej te bardziej wystające z podstawy, chociaż często przez to głośniejsze – do tego powinniśmy sprawdzić, jak wiele przycisków posiada wybrana przez nas myszka. Nie chodzi o to, by miała ich jak najwięcej, bo wtedy może okazać się, że gdziekolwiek nie umieścimy naszego palca, naciśniemy coś i wtedy wywołamy złą reakcję naszej postaci na ekranie, ale o to, by przyciski te były na tyle konfigurowalne – to kolejna bardzo ważna cecha! – abyśmy mogli całkowicie przystosować nowozakupiony sprzęt do naszych potrzeb. I to jest chyba najważniejsze – dobrze dobrana opcja konfiguralności danego produktu.

Ranking myszek i klawiatur dla gracza

Myszki

1) A4 Tech XGame Bloody V7M – myszka optyczna, przewodowa, z rozdzielczością 3200 dpi, o bardzo dobrym profilu. Mysz ta posiada posiada kilka przełomowych innowacji, łącznie z trzema trybami strzału,  tłumieniem odrzutu oraz koncentracją trajektorii. Poza tym idealnie leży w dłoni. A4 Tech XGame Bloody V7M

2) Tracer Battles Heroes Killer – tutaj możemy liczyć na liczbę dpi w wysokości nieco mniejszej, bo jedynie 2400. Mysz wyróżnia się dynamicznie zmieniającym się podświetleniem i kablem z filtrem ferrytowym. Z pewnością każdy gracz będzie z niej zadowolony.Tracer Battles Heroes Killer

Klawiatury

1) Tracer Battle Heroes Squadron – standardowa klawiatura przewodowa na USB, z genialnym podświetleniem LED w trzech dostępnych kolorach. Klawisze są w dobrym układzie i doskonale wyczuwalne. Podstawa klawiatury i stopki umożliwiają ustawienie jej pod odpowiednim kątem.Tracer Battle Heroes Squadron

2) Natec Genesis RX55  – idealny i trwały wybór dla graczy, posiada dodatkowe przyciski po lewej stronie. Znajdziesz tu cztery tryby podświetlania klawiszy. Posiada funkcję blokowanie klawisza Windows dzięki czemu przypadkiem nie wyjdziesz z gry. Dzięki wbudowanej pamięci zapewnia zapisanie 3 profili gracza.  Natec Genesis RX55

Skomponuj swój idealny zestaw gracza w niskiej cenie.