Ranking głośników komputerowych z basem do 100zł

Głośniki komputerowe powinny na tyle dobrze spełniać swoją funkcję, żeby nie zniekształcały dźwięku, jaki jest przez nie przekazywany, a do tego skutecznie podkreślały basy, będące jednym z najważniejszych odgłosów w muzyce. Takie głośniki najlepiej przetestować przed zakupem, chociaż równie dobrze możemy zaopatrzyć się w nie w zaufanym sklepie internetowym, jeżeli oczywiście cena tam widniejąca jest dla nas akceptowalna i nie obciąży ona zbytnio naszego portfela.

Jakie jednak głośniki wybrać, aby nie tylko były tanie, ale również miały odpowiednie „podbicie” (czyli podkreślenie właśnie) basów, a poza tym cechowały się niską awaryjnością? Zanim dokonamy zakupu, najlepiej popytać znajomych o ich recenzje, a na dodatek poczytać recenzje czy to w branży specjalistycznej, czy to w sieci internet na różnego rodzaju blogach, forach internetowych, czy stronach sklepów.

Jeżeli naszym celem są głośniki mieszczące się w granicach do stu złotych i to takie, które będą miały „dobry bas” właśnie, to jednym z najlepszych wyborów będzie zdecydowanie seria Creative Woof, która składa się z naprawdę dobrej jakości produktów dostosowanych zarówno do tych początkujących, jak i do nieco bardziej wymagających użytkowników.

Równie dobrym wyborem jest któryś z głośników firmy Tracer, która to firma posiada nie tylko różniące się między sobą możliwościami produkty, ale również i kształtem, czy na przykład obecnością diod migających w rytm muzyki.

Oczywiście wszystkie z wymienionych tutaj głośników są to głośniki bezprzewodowe, co znacznie ułatwia korzystanie z nich i granie w grę, czy na przykład słuchanie naszej playlisty, jeżeli często się gdzieś przenosimy, czy po prostu nie możemy zasiąść za naszym biurkiem.

Co dobre głośniki powinny posiadać? Z pewnością przydałaby się opcja Bluetooth, która umożliwia połączenie sprzętu z naszym smartphonem, dzięki czemu możemy używać naszego głośnika jako słuchawki telefonicznej. Poza tym przydatny byłby mikrofon, przez co moglibyśmy korzystać z maszyny również jako słuchawka w drugą stronę, czyli do rozmawiania z osobą do nas dzwoniącą, a nie tylko do słuchania jej.

Zasilanie powinno być akumulatorowe i taki akumulator po naładowaniu powinien działać przez co najmniej sześć godzin, abyśmy nie musieli się martwić, że na przykład zostanie nam przerwana bardzo ważna biznesowa rozmowa głosowa na jednym z popularnych komunikatorów internetowych.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak taki głośnik prezentuje nam basy właśnie, najlepiej byłoby, żeby membrana basowa była w takowym sprzęcie jak największa – ale oczywiście tak, by nie zwiększać wielkości samego urządzenia – gdyż większa powierzchnia takiej membrany łatwiej przewodzi dźwięk, przez co basy stają się mocniejsze i po prostu lepsze do usłyszenia, bardziej „wbijające” nas w fotel. Jest to szczególnie dobrze i mocno zauważalne podczas słuchania tak zwanej ostrzejszej muzyki, czyli takiej, która posiada dużo mocnych uderzeń i dużo perkusji przypadającej na jeden utwór. Jak również w przypadku muzyki filmowej, ilustrującej jakiś dramatyczniejszy od innych fragment filmu, czy też serialu telewizyjnego.

Dobrym dodatkiem do wszystkich funkcji będzie z pewnością czytnik kart pamięci – jak to dzieje się w przypadku Tracer Poweerbox – dzięki czemu możemy słuchać naszego ulubionego utworu również kiedy znajduje się on na takim nośniku, lub na zewnętrznym dysku USB. Ten sam produkt posiada zresztą zasięg Bluetooth aż do dziesięciu metrów, co jest bardzo dobrym wynikiem – zazwyczaj tego rodzaju urządzenia sięgają jedynie pięciu, lub siedmiu metrów.

Jaki głośnik komputerowy kupić

1) Tracer Poweerbox 

Zarówno moc w wysokości 6W, jak i czas pracy akumulatora do 6 godzin to wynik bardzo zadowalający i pozwalający w pełni cieszyć się możliwościami urządzenia. Niestety, opcja ta nie posiada mikrofonu.Tracer Poweerbox  

2) Tracer Powertone

Nieco tańszy wybór, spowodowany zmiejszeniem czasu pracy do pięciu godzin, jednakże tak samo dobry, jak poprzednik.Tracer Powertone

3) Creative Woof 2

Dostępny w kilku kolorach. Dzięki dużej membranie basowej zapewnia wysokiej jakości basy. Różni się od pozostałych wbudowanym mikrofonem, musimy się jednakże liczyć z nieco większym wydatkiem.Creative Woof 2

Oczywiście wybór tego typu głośników jest dużo większy. My jednak polecamy te trzy, sprawdzone przez nas. Z pewnością będziesz zadowolony z zakupu, któregokolwiek z nich.